Yağmur ve fırtına! Meteoroloji uyardı

Yağmur ve fırtına! Meteoroloji uyardı

Hava durumu 10 Mart Meteoroloji raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre güney yönlerden esen hızlı rüzgar İç Anadolu, Ege ve Karadeniz Bölgesi’nde gün boyu etkili olacak. Bununla birlikte batı illerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış gün boyu etkisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 10 Mart hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre İstanbul da dahil olmak üzere yurdun batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın gün boyu etkili olması bekleniyor. Bununla birlikte gün içerisinde İç Anadolu, Karadeniz ve Batı Ege’de şiddetli rüzgar ve fırtınanın etkili olması bekleniyor.

HAVA DURUMU 10 MART

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in batısı ile Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Kastamonu, Çorum çevreleri ve Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların ise batı ve iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de kuvvetli (40-70 km/sa), İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa, yüksek kesimlerinde yer yer 100 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ANKARA °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir