Nova Norda: ‘Bütün şarkılarım kişisel’

Nova Norda: ‘Bütün şarkılarım kişisel’

Red Bull Warm Up 2018 finalisti Nova Norda’nın yeni klibi “Kim Üzdü Seni” yayında.

Yeni nesil müzisyenleri desteklemek ve isimlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olmak misyonuyla yola çıkan Red Bull Warm Up, son altı yıldır olduğu gibi bu yıl da yeni isimlere destek vermeye devam ediyor.

Bugüne kadar Yüzyüzeyken Konuşuruz, Nilipek., Bubituzak, Nova Norda, The Away Days, İdil Meşe, Al’York, Ethnique Punch, Affet Robot, The Kites gibi birçok ismin yer aldığı Red Bull Warm Up kapsamında; her yıl seçilen müzisyenler ya da müzik gruplarından birisi Red Bull’un dünyanın çeşitli noktalarında konumlanan, tam donanımlı stüdyolarında kayıt alma şansı ve ya klip çekimleri için Red Bull’un desteğini alıyor.

2018 Red Bull Warm Up finalistlerinden Nova Norda, elektronik pop, trap ve hip hop üçlüsünden beslenerek kendi tarzını yaratıyor. Daha önce Red Bull Warm Up kapsamında klibi çekilen Dinozorlar’dan sonra ‘Kim Üzdü Seni’ adlı şarkısına klip çekilen Nova Norda kurumsal dünyadan sıkılarak kendi hikayesini yazan özgür ruhlu sanatçılardan biri. Sanatçı; müzik serüveni, yeni klibi ve gelecek projeleriyle ilgili sürecini RedBull.com’a anlattı.

‘Bütün şarkılarım kişisel’

Bugüne kadar yazdığı tüm şarkıların kişisel olduğunu ifade eden sanatçı, “Olabildiğince dürüst olmaya çalışıyorum şarkılarımı yazarken. O dönem ne yaşıyorsam onu olduğu gibi anlatmaya çalışıyorum” sözlerini kullandı. Kurumsal hayattaki kariyerini bırakarak müzik dünyasında başarı elde eden müzisyen, Nova Norda çıktığı yoldan memnun olduğunu belirtti. Nova Norda, “Kurumsal hayatı bırakıp müzik yapmaya başlarken amacım, sadece bu şekilde geçimimi sağlayabilmekti. O yüzden müzik yaparak geçimimi sürdürebildiğimi fark ettiğim noktada çok büyük hayaller kurmayı bıraktım belki de. Gözüm çok yükseklerde olmadı. Yapmak istediğimi şeyi yapayım, nereye gidiyorsa gitsin. Diğer türlüsü sağlıksız geliyor bana. Zorlayınca olmuyor” diye konuştu.

Kısa sürede dinleyici kitlesiyle arasında özel bir kuran Nova Nora “Konserlerde seyircilerin bağıra bağıra söylediği şarkılarım var. O zaman anlıyorum hayatlarına dokunduğumu. Buna çok seviniyorum ama yazarken de böyle bir amacım olmuyor. Gerçekten yaşamadığım bir şeyi anlatamıyorum. Şarkılarımda yalan söyleyemiyorum” dedi. Redbull.com’da yayınlanan röportajın tamamı https://www.redbull.com/tr-tr/nova-norda-kim-uzdu-seni-roportaj adresinde.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir