Meteoroloji’den buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji’den buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya, Tokat, Karaman ve Konya’nın güneydoğu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ZİRAİ DON UYARISI: Trakya, Marmara’nın güneydoğusunun yüksekleri, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’da zirai don beklendiğinden zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, Sakarya çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunun yükseklerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BİLECİK °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

EDİRNE °C, 20°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı, Kuzey Ege’nin iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DENİZLİ °C, 14°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 16°C
Parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C, 15°C
Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı, doğusunun çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Toroslar mevkiinin yer yer hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 14°C
Çok bulutlu ve aralıklı hafif sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°C
Parçalı, iç kesimleri yer yer çok bulutlu

HATAY °C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 8°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Karaman ve Konya’nın güneydoğusunun hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ °C, 2°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

SİVAS °C, 5°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE °C, 9°C
Çok bulutlu ve hafif yağmurlu

KASTAMONU °C, 5°C
Çok bulutlu ve kıyı kesimleri hafif yağmurlu

ZONGULDAK °C, 9°C
Çok bulutlu ve hafif yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde hafif yağmur, iç kesimlerinde hafif kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

BAYBURT °C, 5°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

SAMSUN °C, 9°C
Çok bulutlu ve hafif yağmurlu

TOKAT °C, 5°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

TRABZON °C, 10°C
Çok bulutlu ve hafif yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 2°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

KARS °C, 3°C
Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

MALATYA °C, 6°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN °C, 5°C
Çok bulutlu ve hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

SİİRT °C, 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Sabah saatlerinde Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, doğusu ile akşam saatlerine kadar batısı aralıklı yağmurlu, Rüzgâr Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle ve akşam saatlerinde doğusu batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m, Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Parçalı az bulutlu; Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 6 (50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde geneli ile akşam saatlerinde güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinde 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyi yer yer 2,0 ila 3,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzeyli yönlerden 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Batı Akdeniz’de yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu, hafif olmak üzere karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,3 ila 0,50 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir