İzmir’deki tüm hastaneler virüse hazır!

İzmir’deki tüm hastaneler virüse hazır!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de koronavirüs telaşı hakim. Asılsız bir çok haber ortaya çıkarken; Sağlık Bakanlığı’nın 1 ay önce tüm hastanelere yazı gönderdiği ve belli katların vakalar için ayrıldığı öğrenildi.

Sağlık Bakanı’nın ‘Türkiye’de koronavirüs vakasına rastladık’ açıklamasının ardından, doğru bilgilerin yanı sıra, asılsız ve panik yaratan bilgilerde ortaya çıktı.

İzmir bazında, şu ana kadar kesinleşmiş bir vaka olmadığı İzmir Tabip Odası tarafından ifade edilirken, tüm hastanelerde de yeterli önlemin alındığı öğrenildi.

BAKANLIKTAN 1 AY ÖNCE ‘ÖNLEM’ YAZISI

Edinilen bilgilere göre; yaklaşık 1 ay önce; Sağlık Bakanlığı tarafından tüm hastanelere resmi bir yazı gönderilerek koronavisüre dair önlem almaları istendi. Bakanlığın talimatları sonrası tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’deki üniversite ve araştırma hastanelerinde de önlemlerin alındığı, hastanelerde bazı katların virüse karşı hazırlandığı öğrenildi.

EGE ÜNİVERSİTESİ’NDE VAKA YOK!

Öte yandan; ege Üniversitesi’nde koronavirüs vakasına rastlandığı yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şu ana kadar sonucu pozitif çıkmış bir hastanın olamadığı da hastane yetkilileri tarafından ifade edildi.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir