Başkan Soyer’den İzmirlilere ‘Ramazan’ daveti

Başkan Soyer’den İzmirlilere ‘Ramazan’ daveti

Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Başkanın Günlüğü’nde yaptığı açıklamayla toplu iftar yasağı nedeniyle 10 bin kişilik iftar yemeğinin evlere ulaştırılacağını ifade ederek İzmirlileri de bu dayanışmaya davet etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; ‘Başkanın Günlüğü’ ile İzmirlilere çağrıda bulundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle; koronavirüs salgını doğrultusunda toplu iftarların yasaklanmasının ardından 10 bin kişilik iftar yemeklerini evlere ulaştırmayı planladıklarını ifade eden Soyer, İzmirlileri de dayanışmaya davet etti.

Öte yandan Soyer; 23 Nisan içinde yapılan hazırlıklardan bahsetti.

İşte o mesaj:

Metropol dışındaki 19 ilçenin koordinatörüyle kriz yönetim toplantısı yaparak bu ilçelere yönelik destekleri gözden geçirdik. Özellikle tarımsal üretime vereceğimiz destekler konusunda çok önemli kararlar aldık.

Spor Dairesi Başkanlığı ve Spor Kulubü personelinin kendi aralarında topladığı ve bizim destek verdiğimiz bağışlarla bir adet gıda paketi desteğini desteklediğimiz amatör sporculara dağıttık. Dayanışmaya destek veren herkese teşekkür ediyorum.

Dayanışma kampanyamızla dün de 2 bin 243 gıda kolisi desteklediğimiz ailelere, 2 bin 249 çocuğa 35 bin 984 litre süt ulaştırıldı.

11 Ayın Sultanı Ramazan başlıyor. Bu yıl toplu iftar yemekleri ne yazık ki yok. Ama biz Ramazan’da 10 bin kişilik iftar yemeğini evlere ulaştıracağız. Bu konuda da ‘dayanışma’ diyoruz. Var mısınız sevgili İzmirliler? Bizİzmir aracılığıyla Halkın Bakkalı’na ulaşıp iki kişilik bir kutu yemeği 20 liraya alarak bağışta bulunabilirsiniz. Oturduğunuz yerden bilgisayara veya telefon aracılığıyla istediğiniz sayıda alacağınız yemeği Grand Plaza şirketimiz aracılığıyla ihtiyaç duyulan semtlerde dağıtacağız

23 Nisan için sürprizlerimiz var demiştik. Sokağa çıkma yasağı bazı etkinliklerimizi etkiledi ama yine de birbirinden renkli programlarla evlerinize konuk olacağız. Bugün ve yarın tüm sosyal medya hesaplarımızdan bir bölümü canlı yayınlanacak konserleri, etkinlikleri kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Dört gün sürecek sokağa çıkma yasağında görevimizin başında, sizlerin yanındayız. Bugün ihtiyaçlarınız için alışverişinizi son saatlere bırakmayın.

Evde kalın, sağlıkla kalın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir