Alaçatı Ot Festivali iptal edildi!

Alaçatı Ot Festivali iptal edildi!

Türkiye’nin en önemli festivalleri arasında yer alan ve bu yıl 11. kez düzenlenmesi planlanan Alaçatı Ot Festivali, Koronavirüs (COVİD19) nedeniyle iptal edildi.

Ülke genelinde alınan önlemler doğrultusunda , bir çok işletmede faaliyetler kısıtlanırken, Bakanlık tarafından da sinema, kafe gibi kamuya açık yerlerin virüsün yayılmasını önlemek amacıyla kapatılmasını karar verildiği duyurulmuştu.

Korona virüse alınan önlemler çerçevesinde bir iptal de İzmir’den geldi. Bu yıl 11. kez düzenlenmesi planlanan Alaçatı Ot Festivali, korona virüs sebebiyle yapılan değerlendirme sonrası iptal edildi.

Toplantı sonrası Ben TV’ye açıklamada bulunan ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir; “Son olaylar ve dün çıkan genelgeden sonra festivalin çok bir anlamının kalamadığını ve iptal edilmesinin Çeşme için yararlı olacağını, virüsün dağılmamasına yardımcı olacağını düşünerek yapılmaması yönünde bir karar çıktı. Hem belediye meclisi üyelerinin hem de sivil toplum örgütlerinin bulunduğu toplantı sonucu, Alaçatı Ot Festivali’nin yapılmamasına karar verildi” ifadelerini kullandı.

Demir; “İleri bir tarih konuşuldu ancak hem otların olmaması, hem de Ramazan ayına denk gelmesi ve bir de belirsizliğin olması nedeniyle ertelenmesinde bir fayda görülmediği ve direkt iptal edilmesinin daha doğru olacağı düşünüldü.” dedi.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir